Archiv novinek

21/8: Dnes má svátek Johana - tak krásné jmeniny ;-)

21/8: Víte, kdo jsou to "mall junkies"? V obchodních centrech se v současnosti rozvíjí nový jev - mládež zde čím dál častěji tráví svůj volný čas. Nikoliv však nakupováním. Ale spíše posedáváním s mobilem a využíváním lehce dostupného internetu. Více se můžete dočíst např. v článku "Mládež, která tráví čas se svými rodinami v obchodních centrech",v mé rubrice "Články, informace, dotazy".

21/8: Ve stejné rubrice by Vás mohla zaujmout vcelku obsáhlá studie na téma školní humor - "Žáci se smějí učitelům: podoby a funkce školního humoru zaměřeného na učitele".

21/8: V podrubrice "Inkluze a vše kolem ní" (rubrika "Články, informace, dotazy") si zase můžete přečíst trefný postřeh Heleny Vrbkové na téma inkluze.

21/8: "Den S" mi začíná již v úterý - první seminář nového školního roku mě čeká již 23/8. Vyrážím na do Zlína, kde budu realizovat hned 2 semináře pro pedagogický sbor. Jeden na téma Komunikace s rodiči, resp. jak rozpoznat manipulaci a hlavně jak se jí účinně bránit; následující den se budeme věnovat trestům, resp. tomu, proč nefungují a co je třeba udělat, abychom úspěšně ovlivnili nežádoucí chování žáků. Oba semináře, ale i jiná témata si můžete objednat pro svoji "sborovnu".

21/8: Do rubriky "Semináře ag. Dialog" jsem umístila malou anketu. Týká se místa a času realizace mých otevřených "dialogových" seminářů. V 1. pololetí mám v plánu zrealizovat 2-4 semináře (dle své volné kapacity), ale abych Vám je co nejvíce ušila na míru, potřebuji více informací. Děkuji, že se na plánování podílíte se mnou a vyplníte malý anonymní dotazník (týká se tématu semináře, místa, konání, termínu, apod.).

____________________________________________________________________________
 • Dnes má svátek Zuzana - tak vše nejlepší ;-)
  Do rubriky "Semináře ag. Dialog" jsem umístila malou anketu. Týká se místa a času realizace mých otevřených "dialogových" seminářů. V 1. pololetí mám v plánu zrealizovat 2-4 semináře (dle své volné kapacity), ale abych Vám je co nejvíce ušila na míru, potřebuji více informací. Děkuji, že se na plánování podílíte se mnou a vyplníte malý anonymní dotazník (týká se tématu semináře, místa, konání, termínu, apod.).
  Pokud Vás zajímá, kolik času tráví české děti venku, podívejte se na výsledky rozsáhlého výzkumu, který vůbec poprvé mapuje, kolik času, kde a jak děti tráví a co si o tom myslí jejich rodiče. Zkoumaný vzorek je slušný (1515 českých dětí ve věku 7–15 let a stejný počet jejich rodičů). Podrobnosti najdete v rubrice "Články, informace, dotazy".
  Do rubriky "Články, informace, dotazy" jsem přidala tři články: např. o tom, co si děti vyprávějí po večerce, jak děti chápou život a smrt nebo jak vychovávat děti k samostatnosti. 10/8: Dnes má svátek Zuzana - tak vše nejlepší ;-)

10/8: Do rubriky "Semináře ag. Dialog" jsem umístila malou anketu. Týká se místa a času realizace mých otevřených "dialogových" seminářů.V 1. pololetí mám v plánu zrealizovat 2-4 semináře (dle své volné kapacity), ale abych Vám je co nejvíce ušila na míru, potřebuji více informací. Děkuji, že se na plánování podílíte se mnou a vyplníte malý anonymní dotazník (týká se tématu semináře, místa, konání, termínu, apod.).

10/8: Pokud Vás zajímá, kolik času tráví české děti venku, podívejte se na výsledky rozsáhlého výzkumu, který vůbec poprvé mapuje, kolik času, kde a jak děti tráví a co si o tom myslí jejich rodiče. Zkoumaný vzorek je slušný (1515 českých dětí ve věku 7–15 let a stejný počet jejich rodičů). Podrobnosti najdete v rubrice "Články, informace, dotazy".

10/8: Do rubriky "Články, informace, dotazy" jsem přidala tři články: např. o tom, co si děti vyprávějí po večercejak děti chápou život a smrt nebo jak vychovávat děti k samostatnosti

10/8: Ještě jsou prázdniny, ale Česká školní inspekce už má jasno. Chcete-li mít také jasněji, můžete si přečíst jejich plán hlavní úkolů na školní rok 2016/17.

10/8: Rubriku "Reference a ohlasy" jsem doplnila o další zpětné vazby.

 

5/8: Vše nejlepší Kristiánům ;-)

5/8: Potěšující zprávou je, že vláda schválila růst platů učitelů již od září 2016. Žádná sláva, ale alespoň něco. Více najdete v podrubrice "Věděli jste, že..." (v rubrice "Články, informace, dotazy"). 

5/8: Do podrubriky "Inkluze a vše kolem ní" (najdete jí v rubrice "Články, informace, dotazy") jsem přidala nové "myšlenky" z webu MŠMT: Např. článek "ZHRUBA 200 ŽÁKŮ PŘEJDE Z TAKZVANÝCH PRAKTICKÝCH DO BĚŽNÝCH ŠKOL" a několik dalších příspěvků.

5/8: Další materiály jsem čerpala ze serveru České školní inspekce - najdete zde např. Plán hlavních úkolů na příští školní rok nebo Kritéria hodnocení podmínek, průběhu a výsledků vzdělávání...

5/8: Rubriku "Reference a ohlasy" jsem doplnila o další zpětné vazby.

5/8: Do programu následujícího pololetí jsem přidala další semináře.

5/8: Dnes jsem na MŠMT odeslala žádost o akreditaci dalších vzdělávacích programů - těšit se můžete např. na témata týkající se agresivity ve škole, motivace, řešení konfliktů, psychické odolnosti pedagoga či jeho autority, žáků problémových a také hyperaktivních...

 

29/7: Vše nejlepší Martám ;-).

29/7: Na své stránky jsem přidala novou rubriku "DVPP - školení sboroven". Pokud přemýšlíte nad objednáním semináře pro Vaší školu, zde můžete načerpat informace...

29/7: Otevřené "Dialogové" semináře plánuji realizovat v termínu 21. října 2016 a v listopadu 2016, určitě v Praze a Olomouci (další města dle zájmu a volné kapacity) - konkrétní místo a téma ke dnům přiřadím později. Podílejte se na výběru se mnou! Přivítám Vaše tipy a návrhy na témata - napište mi email anebo hlasujte v anketě (nachází se v rubrice MOJE AKTUÁLNÍ SEMINÁŘE). Stejně tak můžete hlasovat v další anketě a spolupodílet se na výběru lokality.

29/7: Pokud jde o semináře, aktuálně připravuji podklady k další akreditační komisi MŠMT. Těšit se můžete na úplně nová témata...

29/7: Pokud Vás zajímá téma "Školní neúspěšnost a možnosti jejího ovlivňování", tento seminář pod hlavičkou Descartu budu realizovat v prosinci 2016, a to 2/12 v Olomouci, 15/12 v Brně a 16/12 v Praze.

29/7: Jak mohou výchovná opatření ovliňovat chování žáků se můžete dozvědět na mém semináři "Pochvaly a odměny jako prevence kázeňských prohřešků", který pořádá ag. KVIC v Ostravě ve čtvrtek 8. prosince 2016.

29/7: Moje dřívější intenzívní angažování v oblasti mobbingu (šikany na pracovišti) má své pozitivní dopady - po loňském zářijovém vystoupení na veřejném slyšení v Senátu PČR jsem dostala další nabídku - tentokrát na konferenci "Psychický nátlak a psychické násilí v práci (či jinde)".

29/7: Dostala jsem také nabídku vystoupit v diskusi na téma "Ohrožené dítě". Bude se konat na půdě Filozofické fakulty v Praze a moderovat ji bude úpěšná televizní moderátorka Daniela Drtinová. Cílem je seznámit studenty FFUK a širokou veřejnost s pojmem Ohrožené dítě, co vše jej ovlivňuje, jaká je definice Ohroženého dítěte, jak se s ním pracuje apod.

29/7: Do rubriky "Články, informace, dotazy" jsem přidala 2 příspěvky: Jeden se týká pracovní minulosti (MALÁ REKAPITULACE - aneb jaký byl ten školní rok 2015/16?) a druhý měsíců následujících (POHLED DO BUDOUCNOSTI aneb jaký bude školní rok 2016/17).

 

VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ LÉTO - dovolenou, rekreaci, prázdniny, zasloužený odpočinek:

 

NOVINKY k 1. červenci 2016: CO CHYSTÁM NA 1. POLOLETÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2016/17?

 • 1/7: VÝZVA: V 1. pololetí 2016/17 bych chtěla realizovat více svých "dialogových" seminářů. Podílejte se na výběru se mnou! Přivítám Vaše tipy a návrhy na témata - napište mi email anebo hlasujte v anketě (nachází se v rubrice MOJE AKTUÁLNÍ SEMINÁŘE). Stejně tak můžete hlasovat a podílet se na výběru lokality, ve které budu seminář realizovat (anketu najdete na této stránce vlevo dole).

 • 1/7: Učitě budu pokračovat ve školení "sboroven". Vzdělávání celých pedagogických sborů považuji za velmi důležíté (a jednu z mých priorit), protože informace se dostanou i k nemotivovaným, kteří se by se na seminář sami nepřihlásili. Navíc lze prostřednictvím skupinové dynamiky ovlivnňovat klima školy a vztahy mezi pedagogy.

 • 1/7: Pokud máte zájem v 1. pololetí realizovat školení pro sborovnu, nenechávejte objednání na poslední chvíli, termíny se mi plní velmi rychle  (plánování a objednávání finišuje - mám poslední volná místa).

 • 1/7: Také v dalším pololetí bude pokračovat moje spolupráce s agenturami. Descart si vyžádal téma "Školní neúspěšnost" - realizovat ho budeme (jako již tradičně) v Olomouci (2. prosince), v Brně (15. prosince) i v Praze (16. prosince)... Agentura KVIC má zájem o téma "Pochvaly a odměny jako prevence kázeňských prohřešků" - zatím je domluvena Ostrava a Opava. Předpokládám, že pokračovat bude i dlouholetá spolupráce s ag. Prevalis.

 • 1/7: 15. a 16. září se budou konat odložené květnový semináře "Zvládání problémových žáků II." (ag. Descartes) - v Brně a v Praze.

 • 1/7: Stálou součástí mého programu je účast na konferencích - v plánu jich mám hned několik.... 

 • 1/7: Po letní pauze opět zahajuji výuku na Pedagogické fakultě v Ostravě. Jaký bude 3. zimní semestr se speciálními pedagogy a učiteli pro 1. stupeň (2 skupiny - denní i kombinované studium)? Oba předchozí byly jako noc a den...

 • 1/7: Letos v květnu jsem oslavila jedno pracovní výročí - již více jak 7 let pracuji jako školní psycholožka na stejné ZŠ. Od září (srpna) v tom hodlám pokračovat...

______________________________________________________________________________________________________

 

Starší NOVINKY byly přesunuty do Archivu.

______________________________________________________________________________________________________

 

Pokud Vás zajímá nějaké téma a nenašli jste ho to, napište mi,
pokusím se ho zpracovat...

 

Seminářová sezóna teprve začíná,
ale v mém programu I. pololetí školního roku 2016/17 zbývá již jen několik volných míst :-). 

Pokud máte zájem o seminář pro sborovnu, nenechávejte to na poslední chvíli...

1/7: VÝZVA: V 1. pololetí 2016/17 bych chtěla realizovat více svých "dialogových" seminářů. Podílejte se na výběru se mnou! Přivítám Vaše tipy a návrhy na témata - napište mi email anebo hlasujte v anketě (nachází se v rubrice MOJE AKTUÁLNÍ SEMINÁŘE). Stejně tak můžete hlasovat a podílet se na výběru lokality, ve které budu seminář realizovat (anketu najdete na této stránce vlevo dole).

1/7: Učitě budu pokračovat ve školení "sboroven". Vzdělávání celých pedagogických sborů považuji za velmi důležíté (a jednu z mých priorit), protože informace se dostanou i k nemotivovaným, kteří se by se na seminář sami nepřihlásili. Navíc lze prostřednictvím skupinové dynamiky ovlivnňovat klima školy a vztahy mezi pedagogy.

1/7: Pokud máte zájem v 1. pololetí realizovat školení pro sborovnu, nenechávejte objednání na poslední chvíli, termíny se mi plní velmi rychle  (plánování a objednávání finišuje - mám poslední volná místa).

1/7: Také v dalším pololetí bude pokračovat moje spolupráce s agenturami. Descart si vyžádal téma "Školní neúspěšnost" - realizovat ho budeme (jako již tradičně) v Olomouci (2. prosince), v Brně (15. prosince) i v Praze (16. prosince)... Agentura KVIC má zájem o téma "Pochvaly a odměny jako prevence kázeňských prohřešků" - zatím je domluvena Ostrava a Opava. Předpokládám, že pokračovat bude i dlouholetá spolupráce s ag. Prevalis.

1/7: 15. a 16. září se budou konat odložené květnový semináře "Zvládání problémových žáků II." (ag. Descartes) - v Brně a v Praze.

1/7: Stálou součástí mého programu je účast na konferencích - v plánu jich mám hned několik.... 

1/7: Po letní pauze opět zahajuji výuku na Pedagogické fakultě v Ostravě. Jaký bude 3. zimní semestr se speciálními pedagogy a učiteli pro 1. stupeň (2 skupiny - denní i kombinované studium)? Oba předchozí byly jako noc a den...

1/7: Letos v květnu jsem oslavila jedno pracovní výročí - již více jak 7 let pracuji jako školní psycholožka na stejné ZŠ. Od září (srpna) v tom hodlám pokračovat...

______________________________________________________________________________________________________
 • 13/6: Na 1. stranu mých webových stránek (vpravo) jsem doplnila statistiku oblíbenosti témat seminářů, které jsem lektorovala ve 2. pololetí..
 • 13/6: Konec školního roku se blíží, finišují tedy i mé semináře. Čeká mě poslední "sborovna" - tentokrát vyrážím na Zlínsko s tématem Komunikace s rodiči.
 • 13/6: Poslední týdny byly pracovně velmi náročné - mám za sebou školení několika sboroven: Šikanu v Třemošnici, Manipulaci v Pardubicích, Školní neúspěšnost ve Velké Bíteši, Stres v Jiříkovicích, Stres v Jindřichově či Školní neúspěšnost v Dubicku. Samozřejmě se nejedná o popis problému či průběhu semináře, ale názvy témat seminářů ;-).
 • Kromě seminářů jsem se o předposledním květnovém víkendu zúčastnila konference ve Vernířovicích - jako již tradičně jí pořádala sekce Psychologie zdraví ČMPS. konference byla super - příspěvky účastníků byly zajímavé, ale nejvíce mě (jako již tradičně) obohatila diskuse v kuloárech, o přestávkách, apod. Já sama jsem též byla aktivním přednášejícím - vystoupila jsem s příspěvkem: FENOMÉN SEBEPOŠKOZOVÁNÍ aneb proč se žáci ZŠ sebepoškozují.
 • 13/6: Novinkou je také mé jmenování do komise SPOD (sociálně právní ochrany dětí) v regionu, kde pracuji jako školní psycholožka - v květnu jsem se stala její řádnou členkou.
 • 13/6: Určitě nejsem jediná, kdo vyhlíží konec školního roku a těší se na svou zaslouženou "řádnou dovolenou" (nikoliv na prázdniny, jak si veřejnost mylně myslí). Tak ať Vám ten červen rychle utíká.
______________________________________________________________________________________
 • 16/5: Premiéra je za námi: první dva otevřené semináře mé vzdělávací agentury Dialog jsou již minulostí. Myslím, že se vydařily (alespoň podle ohlasů účastníků) - v Praze jsme se sešli 20/4 v neškolním prostředí (konferenční prostory hotelu) a věnovali se MANIPULACI a obraně proti ní. V Olomouci proběhl můj seminář v pátek 13/5, a to na stále žhavé téma  - ŠIKANA. Pokud jste semináře nestihly, nevadí, podobným tématům bych se ráda věnovala i v 1. pololetí školního roku 2016/17. Sledujte mé stránky...
 • 16/5: Do konce školního roku již nemám žádné otevřené semináře - plně mě vytěžují vzdělávací akce pro "sborovny". Pokud se nepotkáme u Vás ve škole, Těším se na Vás na podzim...
 • 16/5: O víkendu mě čeká konference ve Vernířovicích - jako již tradičně jí pořádá sekce Psychologie zdraví ČMPS. Vystoupím zde s příspěvkem na téma SEBEPOŠKOZOVÁNÍ (u žáků na ZŠ).
 • 16/5: Žhavé téma INKLUZE zajímá nás všechny, proto jsem připravila další materiály, které jsem posbírala na stránkách MŠMT, NÚV, apod. Najdete je ve speciální podrubrice "Inkluze a vše kolem ní", která je skryta v rubrice "Články, informace. dotazy".
______________________________________________________________________________________
 • 13/4: Internet je velký pomocník, ale zároveň sebou přináší stále nová a nová nebezpečí. Víte, např. co je to WEBCAM TROLLING? Informace najdte v podrubrice "Věděli jste, že...", která je součástí rubriky "Články, informace, dotazy".
 • 13/4: Zajímá Vás, jak dopadl zápis do 1. tříd? Podle informací MŠMT přišlo k řádným zápisům 150 307 dětí do běžných základních škol a 2 028 dětí do speciálních základních škol. Podrobnější informace najdete v rubrice  "Články, informace, dotazy".
 • 13/4: Máte školního prostředí tak akorát a nechcete v něm ještě trávit i čas věnovaný profesnímu a osobnostnímu rozvoji? Pak mám pro Vás dobrou zprávu. Semináře v pod hlavičkou mé vzdělávací agentury Dialog realizuji v neškolním prostředí - v konferenčních prostorách hotelu. Jak vypadají prostory v Praze se můžete podívat v rubrice "Přihlášení na seminář".
 • 13/4: Stále se můžete hlásit na mé dva semináře, které nově realizuji pod hlavičkou vlastní vzdělávací agentury Dialog. Oba jsou otevřené všem pedagogickým pracovníkům či zájemcům o toto téma. Podrobnější informace o obsahu naleznete v rubrice "Moje aktuální semináře". Oba semináře si také můžete objednat pro sborovnu. Přihlásit se můžete prostřednictvím nové rubriky "Přihlášení na seminář".
 1. Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků - seminář se koná v Praze 20. dubna 2016. Toto téma jste si zvolili sami, hlasováním na mých stránkách.

 2. JAK NA ŠIKANU: agresivita ve škole, prevence, diagnostika, intervence - seminář se koná v Olomouci 13. května 2016. Toto téma jsem vybrala dle aktuálního dění ve školství.

 • 13/4: V plném proudu je plánování a objednávání seminářů pro období září 2016-leden 2017. Plánujete-li školení pro sborovnu, nenechávejte objednání na poslední chvíli...
 • 13/4: Vhledem k tomu, že v příštím pololetí plánuji realizovat více "dialogových seminářů" - již nyní přivítám Vaše tipy a návrhy na témata. Při této příležitosti můžete hlasovat v mé nové anketě a zvolit si své téma.
 • 13/4: Děkuji, že hlasujete i v dalších dvou anketách (účast na mých seminářích a místo konání seminářů v příštím pololetí).
 • 13/4: Nejbližší otevřený seminář pro všechny pedagogické pracovníky se koná zítra v Brně - téma ZVLÁDÁNÍ PROBLÉMOVÝCH ŽÁKŮ I. Jedná se o 1. část semináře na stále aktuální téma z pedagogické praxe (seminář již proběhl v Olomouci a v Praze).
______________________________________________________________________________________
 • 29/3: VŠE NEJ- KE DNI UČITELŮ (pevné psychické zdraví)! 
 • 29/3: Do nové podrubriky "INKLUZE" (najdete jí v rubrice "Články, informace, dotazy") jsem přidala další slušnou porci materiálů - a nejen textových. Cokoliv vás bude zajímat, pište, ať se v tom společně pokusíme zorientovat ;-). Protože se jedná o obsáhlé téma, informace budu dodávat postupně - dnes nabízím několik článků k inkluzi a reakce na ně a také možnost shlédnout videa ze společného semináře zástupců MŠMT (ministryně Valachová, náměstek Štech) a NÚV (náměstkyně Zapletalová) s výchovnými poradci.
 • 29/3: Vzhledem k tomu, že MŠMT doplnilo metodický pokyn k řešení šikany, reaguji i já a zařazuji ho do podrubriky "legislativa". Konečně tedy i MŠMT zaznamenalo, že šikana neprobíhá pouze mezi žáky, ale že žáci mohou šikanovat své učitele.

______________________________________________________________________________________

 • 24/3: KRÁSNÉ VELIKONOCE!
 • 24/3: Včera jsem se zúčastnila školení v Praze na téma INKLUZE, resp. o změnách paragrafu 16 školského zákona, nové vyhlášce a dopadech (nejen) na školní psychology a školní speciální pedagogy.
 • 24/3: V této souvislosti jsem se rozhodla zřídit samostatnou podrubriku na téma INKLUZE - najdete jí v rubrice "Články, informace, dotazy". Cokoliv vás bude zajímat, pište, ať se v tom společně pokusíme zorientovat ;-). Vzhledem k tomu, že je to obsáhlé téma, informace budu dodávat postupně.

______________________________________________________________________________________

 • 21/3: V plném proudu je plánování a objednávání seminářů pro období srpen 2016-leden 2017. Vhledem k tomu, že od příštího pololetí plánuji realizovat více "dialogových seminářů" - již nyní přivítám Vaše tipy a návrhy na témata. Při této příležitosti spouštím nové hlasování - anketu k volbě tématu.
 • 21/3: V úterý 15. března 2016 jsem vystoupila (jako již tradičně) na ostravských Dnech prevence - tentokrát s novým tématem: "Co děti ve škole potřebují".
 • 21/3: Nejbližší otevřený seminář realizuji až 8. dubna - koná v Olomouci. Jedná se o pokračování semináře na téma ZVLÁDÁNÍ PROBLÉMOVÝCH ŽÁKŮ. Seminář proběhne také 5. května v Brně a 6. května v Praze (v Brně mu bude předcházet jeho 1. část - 14. dubna).
 • 21/3: Do té doby mě čeká realizace seminářu pro "sborovny"protože úprava paragrafu 16 Školského zákona přinese školám, pedagogům či školním psychologům mnoho změn a nových povinnostíí  - sama se jedu k této problematice školit.
______________________________________________________________________________________
 • 5/3: Aktuálně se nejbližší otevřený seminář koná v Brně (10. března) - jmenuje se HRY PRO ZVLÁDÁNÍ AGRESIVITY A NEKLIDU (seminář již proběhl v Olomouci a v Praze). 
 • 5/3: Následuje seminář v Olomouci (11. března) na téma ZVLÁDÁNÍ PROBLÉMOVÝCH ŽÁKŮ I. Jedná se o 1. část semináře na stále aktuální téma z pedagogické praxe (seminář proběhne také 14. dubna v Brně; v Praze se konal 26/2).
 • Konečně je znám název mého příspěvku na ostravských Dnech prevence - v úterý 15. března budu hovořit na téma "Co děti ve škole potřebují".
 • 5/3: Do podrubriky "Dotazy", kterou naleznete v rubrice "Články, informace, dotazy" odpovídám na opakovanou otázku ohledně pojmu "zákonný zástupce" - kdo to je a o které zákony se můžete opírat? Zatím první vlaštovka, postupně budu přidávat další informace...

______________________________________________________________________________________

 • 20/2: A je to tu - konečně jsem se dostala k uspořádání seminářů pod hlavičkou své vzdělávací agentury Dialog. Pro 2. pololetí školního roku 2015/16 pro vás mám dvě nabídky. Bližší informace najdete v rubrice "Moje aktuální semináře". Oba semináře si také můžete objednat pro sborovnu.

 • 20/2: S tím souvisí i založení nové rubriky "Přihlášení na seminář": vyberte si seminář, vyplňte údaje a my se Vám brzy ozveme s dalšími informacemi.

 • 20/2: Nejbližší otevřený seminář pro pedagogické pracovníky se bude konat 26. února 2016 v Praze - jmenuje se "Zvládání problémových žáků I.". Jedná se o 1. část semináře na stále aktuální téma z pedagogické praxe. Seminář proběhne také v Olomouci (11. března) a v Brně (14. dubna).

______________________________________________________________________________________
 • 15/2: Na své stránky jsem přidala novou ANKETU. Vzhledem k tomu, že se chystám realizovat otevřené semináře DVPP pod hlavičkou vlastní agentury, přemýšlím, které místo by vám nejvíce vyhovovalo. Děkuji za Vaše kliknutí. 
 • 15/2: Nejbližší otevřený seminář pro pedagogické pracovníky se bude konat 26. února 2016 v Praze - jmenuje se "Zvládání problémových žáků I.". Jedná se o 1. část semináře na stále aktuální téma z pedagogické praxe. Seminář proběhne také v Olomouci (11. března) a v Brně (14. dubna).
 • 15/2: Na druhou část semináře (Zvládání problémových žáků II.) se můžete těšit  8. dubna v Olomouci, 5. května v Brně a 6. května v Praze.
 • 15/2: Minulý týden jsem v Olomouci a v Praze školila úplně nové téma - HRY PRO ZVLÁDÁNÍ AGRESIVITY A NEKLIDU. Kdo se nestihl přihlásit, může to napravit a přijet 10. března do Brna.
 • 15/2: A mám pro vás také informační přírůstky: do rubriky "Články, informace, dotazy" jsem přidala několik novinek:
 1. Úplně nové téma - AUTISMUS a vše, co se ho týká. Čeká vás 1. část, text budu průběžně aktualizovat...

 2. Článek S.Štecha na diskutované téma INKLUZE.

 3. Zajímají Vás novinky z MŠMT? Přečtěte si text MINISTRYNĚ PODPORUJE ZVÝŠENÍ PLATU PEDAGOGŮM.

___________________________________________________________________________________
 • 20/1: Zaktualizovala jsem seznam mých seminářů ve 2. pololetí (aktualizace není konečná, seznam budu průběžně doplňovat).
 • 20/1: Realizuji také semináře pro sborovny, pro pedagogický sbor nebo jeho část. U MŠMT mám akreditováno 15 témat - určitě si nějaké vyberete.
 • 20/1: Nejbližší otevřený seminář se zrealizuje 11. února 2016 v Olomouci a jmenuje se "HRY PRO ZVLÁDÁNÍ AGRESIVITY A NEKLIDU". Seminář se uskuteční také 12. února 2016 v Praze a 10. března 2016 v Brně (pořádá ag. Descartes - ještě jsou volná místa): Tento seminář účastníky seznámí s náhledem na agresi (agresivitu) a neklid, pomůže porozumět  příčinám  a důsledkům, upozorní  na  možné spouštěče tohoto chování, apod. Zároveň nabídne možnosti, jak tyto obtíže překonat (např. hry pro uvolnění napětí, poznáním sebe sama, atd…).
 • 20/1: Moje vzdělávací agentura Dialog má zatím v plánu zrealizovat 2 semináře - budou se konat v dubnu (7.4. a 22.4.), a to v Olomouci a v Praze (popř. přivítám Vaše další tipy...). Zatím jsem ve fázi vyjednávání o místě konání.
 • 20/1: Do podrubriky "Věděli jste, že..." jsem dala odkazy na užitečné materiály, které je možné stáhnout ze stránek SZÚ - více ZDE.
 • 20/1: Aktuální oblastí, které jsem se nyní věnovala, jsou závislosti, resp. jejich část (kouření a alkohol). Nejrůznější informace (které budu průběžně doplňovat) jsou k dispozici v rubrice "Články, informace, dotazy".
 • 20/1: Skončila mi výuka v ZS na PedF v Ostravě, běží zkouškové období,  seminární práce už mám opraveny (uff, s přestávkami 6 týdnů), nyní opravuji testy z písemné zkoušky ;-).

______________________________________________________________________________________

 • 29/12: V rubrice "MOJE AKTUÁLNÍ SEMINÁŘE" již najdete program na 2. pololetí (semináře budu průběžně doplňovat).
 • 29/12: Nejbližší otevřený seminář se pravděpodobně zrealizuje 15. ledna v Ostravě - tématem je stále aktuálnější problém sebepoškozování (SEBEPOŠKOZOVÁNÍ - JAK MU ROZUMĚT A CO S NÍM?), pořádá ag. KVIC.
 • 29/12: Pro agenturu Descartes budu realizovat 9 seminářů (v Olomouci, Praze a Brně). Již osvědčené "Zvládání problémových žáků" (vzhledem k obsáhlosti tématu se jedná o 2 semináře ZPŽ I. a ZPŽ II.) a čeká Vás úplná novinka "Hry pro zvládání agresivity a neklidu".
 • 29/12: Moje vzdělávací agentura Dialog má zatím v plánu realizovat 2 semináře - budou se konat v dubnu (7.4. a 22.4.), a to v Olomouci a v Praze (popř. přivítám Vaše další tipy...).
 • 29/12: Realizuji také semináře pro sborovny, pro pedagogický sbor nebo jeho část. U MŠMT mám akreditováno 15 témat - určitě si vyberete.
 • 29/12: Skončila mi výuka v ZS na PedF v Ostravě, běží zkouškové období (a já stále ještě opravuji písemné práce studentů - protože je poctivě a podrobně čtu) ;-).

______________________________________________________________________________________

 • 29/11: Advent je tu - začíná první nedělí adventní, což je dnes. Zapalme tedy první svíčku.
  S adventním obdobím je spojena celá řada lidových i moderních tradic, ale já bych se ráda zaměřila na jednu myšlenku, která mě při hledání informací zaujala: "v západní tradici je advent také dobou zklidnění". Hmm, je? Dávno ne. Ale není čas se k této myšlence znovu vrátit?
 • 29/11: Další zpráva není z mého oboru, ale vlastně s ním dost souvisí - psychické vydírání, zneužívání, podvody, lži, klamání, apod. Opět po republice putují falešné emaily ohledně uhrazení dluhů. Podívejte se do mé rubriky "články, informace, dotazy", kde je ukázka podvodného emailu, který má adresu Exekutorské komory, ale nemá s ní nic společného. Také mi totiž přišel.
 • 29/11: Do konce kalendářního roku 2015 mám v nabídce ještě tyto semináře - téma JAK BOJOVAT PROTI ZÁVISLOSTEM..., které budu po Brně a Praze lektorovat i v Olomouci (10. prosince 2015) a téma SEBEPOŠKOZOVÁNÍ A JINÉ RIZIKOVÉ CHOVÁNÍ U DĚTÍ A MLÁDEŽE, které můžete navštívit buď v Praze 11. prosince 2015 anebo v Ostravě 17. prosince 2015. Semináře jsou akredtované a otevřené všem pedagogickým pracovníkům (podrobnosti naleznete v rubrice "Moje aktuální semináře").
 • 29/11: Plánování mého programu pro 2. pololetí je v plném proudu, proto neváhejte s objednáním semináře pro sborovnu nebo část pedagogického sboru, ať mám pro Vás volný termín.
 • 29/11: Ve 2. pololetí mám v plánu otevřít cca 2 vlastní semináře...

______________________________________________________________________________________

 • 24/11: Nejbližší semináře otevřené všem pedagogickým pracovníkům na Vás čekají 26/11 v Brně a 27/11 v Praze. Oba se věnují stejnému tématu - závislostem (název: JAK BOJOVAT PROTI ZÁVISLOSTEM aneb závislost není jen o drogách a alkoholu), ale nikoliv těm látkovým, ale tzv. behaviorálním. Stále častěji jsou totiž děti závislé na nejrůznějších komunikačních technologiích. Klíčovou součástí semináře je problematika prevence a stejně jako na všech mých akcích i kazuistiky a praktické ukázky...
 • 24/11: Plánování mého programu pro 2. pololetí je v plném proudu, proto neváhejte s objednáním semináře pro sborovnu, ať mám pro Vás volný termín...
 • 24/11: Pokud Vás zajímá problematika adaptačních pobytů a nevíte, kde se o nich dočíst, zkuste např. můj nejnovější článek, který vyšel v časopise Řízení školy - "Adaptační pobyty z pohledu školní psycholožky" (č. 11/2015, str. 32-33).
 • 24/11: Ve stejném časopise naleznete i článek o často diskutovaném tématu "Předávání a vyzvedávání dítěte a žáka"  autorkou je M. Puškinová (str. 7-10).
 • 24/11: Téma uprchlíků je stále aktuálnější, dotýká se každého z nás - určitě o něm hovoří i žáci a studenti. Škola by tedy měla být na všetečné dotazy připravená. Kde hledat informace? Inspiraci najdete v mé rubrice "články, informace, dotazy"...

______________________________________________________________________________________

 • 2/11: Aktuálně plánuji termíny seminářů, které ve 2. pololetí lektoruji pro agenturu Descartes - vybrali si tato 2 témata: již osvědčené "Zvládání problémových žáků" (vzhledem k obsáhlosti tématu se jedná o 2 semináře ZPŽ I. a II.) a čeká Vás úplná novinka "Hry pro zvládání agresivity a neklidu".
 • 2/11: Nejbližší otevřený seminář v 1. pololetí se jmenuje "UČITEL, RIZIKOVÁ PROFESE aneb jak si zachovat duševní zdravía koná se 19.11. v Olomouci, ještě jsou nějaká volná místa.
 • 2/11: Další semináře otevřené všem pedagogickým pracovníkům na Vás čekají 26/11 v Brně a 27/11 v Praze (JAK BOJOVAT PROTI ZÁVISLOSTEM aneb závislost není jen o drogách a alkoholu). Věnují se závislostem, ale nikoliv těm látkovým, ale tzv. behaviorálním. Stále častěji jsou totiž děti závislé na nejrůznějších komunikačních technologiích. Klíčovou součástí semináře je problematika prevence a stejně jako na všech mých akcích i kazuistiky a praktické ukázky...
 • 2/11: 22/10 jsem se zúčastnila konference k prevenci rizikového chování, které pořádal Zlínský kraj (vystoupila jsem s příspěvkem "JAK „BOJOVAT“ PROTI ZÁVISLOSTEM aneb závislost není jen o drogách a alkoholu") - děkuji za pozvání, akce byla velmi zajímavá, více takových společných setkání.
 • 2/11: Mám za sebou třetí blok výuky v ZS, dojmy jsou zatím dobré, ale evaluace ukáže více ;-) ;-)

______________________________________________________________________________________

______________________________________________________________________________________

 • 7/10: Další otevřený seminář, který budu v brzké době realizovat, se jmenuje UČITEL, RIZIKOVÁ PROFESE aneb jak si zachovat duševní zdraví a zúčastnit se ho můžete v Brně (15. října), v Praze (16. října) anebo v Olomouci (19. listopadu) - stále jsou ještě nějaká volná místa (pořádá ag. Descartes). Popř si ho můžete objednat pro svoji sborovnu, jak to udělali již v několik školách...
 • 7/10: V pondělí jsem odevzdala další článek, tentokrát na téma "Adaptační pobyty - ano či ne?". Původně měl vyjít v časopise Školní poradenství v praxi (kde mi již v září vyšel článek "Proti skrytému záškoláctví nejsme bezbranní"), ale protože můj text připadal redakci velmi užitečný i pro ředitele škol, rozhodli se, že jej raději uveřejní v časopise Řízení školy , který se vydává ve větším nákladu (vyjde v listopadu).
 • 7/10: Do podrubriky "volný čas" jsem přidala nové fotky: pod vodou (z Řecka, Egejského moře) a nad vodou, resp. na kopcích (Nízké Tatry)

_____________________________________________________________________________________

 • 6/10: Žhavou novinkou je moje nedávné (vyžádané) vystoupení na veřejném slyšení v Senátu. Pokud Vás zajímá více, hledejte v podrubrice "dotazy", která je součástí rubriky "Články, informace, dotazy"...
 • 6/10: Minulostí je také další konference Dny prevence: 30/9 jsem v Praze přednesla hlavní příspěvek na téma "Krizová intervence v prostředí školy". A jak bývá mým zvykem, opět s přesahem, tedy dotkli jsme se i mnoha jiných témat...
 • 6/10: Začala mi výuka v ZS na Pedagogické fakultě - a zajímavě. Místo od 9:10, jsem začínala až ve 14:10. Proč? Protože na rozdíl od emailu studentům mně (jako vyučující) se nikdo neobtěžoval dát informaci, že výuka na této budově odpadá (prý z důvodu konání nějakého turnaje). Stejně tak na tom byli i ostatní členové naší katedry (která sídlí na jiné budově) a to mají tento předmět zajišťovat. O čem to svědčí?

______________________________________________________________________________________

 • 21/9: Je to tu! Bylo schváleno veřejné slyšení, takže 29. září 2015 mě čeká vystoupení na půdě Senátu Jak moc budou naše aktivity v boji proti mobbingu a bossingu úspěšné, to nevím. Ale věřím, že takto velké jednání snad už něco rozhýbe a legislativa v oblasti šikany na pracovišti se konečně pozmění - bližší informace naleznete zde: POZVÁNKA do Senátu
 • 21/9: V této souvislosti jsem přidala několik odkazů a textů. Pokud Vás zajímá, co to mobbing vlastně je, jak probíhá, jaké má následky, apod. podívejte se do rubriky "články, informace, dotazy", a také do její podrubriky "věděli jste, že..."
 • 21/9: Do rubriky "články, informace, dotazy" jsem přidala 2 zajímavé testy - zkuste si je zodpovědět, možná budete výsledkem velmi překvapeni...
 • 21/9: První otevřený seminář na Vás čeká již 2. října 2015 v Novém Jičíně - věnuje se trochu opomíjenému a přitom stále žhavějšímu tématu šikany prostřednictvím komunikačních technologií a sociálních sítí (VLIV KYBERŠIKANY A SOCIÁLNÍCH SÍTÍ NA VÝVOJ DÍTĚTE, pořádá ag. KVIC).

______________________________________________________________________________________

 • 9/9: Zaktualizovala jsem rubriku REFERENCE, OHLASY - loňské evaluace jsem přesunula do archívu a vložila ohlasy letošní. Postupně budu přidávat další letošní hodnocení.
 • 9/9: Je začátek září a já už mám ve školním roce 2015/16 za sebou 4 semináře pro sborovny. A na jaká témata? "Učitel - riziková profese, prevence stresu a vyhoření", "Školní nekázeň a její řešení", "Proč tresty nefungují..." a "Záškoláctví nejsou jen neomluvené hodiny..."
 • 9/9: Do rubriky články, informace, dotazy jsem přidala nové texty - týkají se České školní inspekce (je dobré vědět, co se letos bude kontrolovat - proč se na to trochu nepřipravit) a také novely školského zákona...

______________________________________________________________________________________

 • 31/8: Další výzva pro pedagogické pracovníky nabývá konkrétních obrysů - je tu nový školní rok. Jaký bude, dosti záleží na každém z nás. Se svými semináři se budu snažit přispět k hladšímu startu a klidnějšímu průběhu. Přihlašte se na již vypsaný anebo si seminář objednejte pro vaši sborovnu. TĚŠÍM SE NA VÁS.
 • 31/8: A na co všechno se můžete těšit vy? Program 1. pololetí je téměř hotov - viz. rubrika AKTUÁLNĚ - moje semináře
 • 31/8: Pokud máte zájem o seminář pro sborovnu - výběr je pestrý - moje agentura Vám nabízí 15 témat. Všechny vzdělávací programy mám akreditované MŠMT (ale neváhejte, pro 1. pololetí mám už pouze pár volných termínů).
 • 31/8: Pokud bude schváleno veřejné slyšení, 29. září 2015 vystoupím na půdě Senátu. Přijala jsem nabídku podílet se na tvorbě legislativy týkající se mobbingu a bossingu. Jsem optimista...
 • 31/8: První otevřený seminář na Vás čeká 2. října 2015 v Novém Jičíně - věnuje se trochu opomíjenému a přitom stále žhavějšímu tématu šikany prostřednictvím komunikačních technologií a sociálním sítím (VLIV KYBERŠIKANY A SOCIÁLNÍCH SÍTÍ NA VÝVOJ DÍTĚTE), pořádá ag. KVIC.
 • 31/8: Na stránce AKTUÁLNĚ-moje semináře můžete v levé části hlasovat v anketě a tedy i rozhodnout, který seminář moje vzdělávací agentura DIALOG nabídne a zrealizuje ve 2. pololetí. Stejně tak klikejte na anketu, kolikrát jste byli na mém semináři, je to pro mě příjemnná zpětná vazba. Děkuji.
 • 31/8: Pokračuje i moje spolupráce s ag. Descartes - společně máme v nabídce 2 semináře: 1) UČITEL, RIZIKOVÁ PROFESE aneb jak si zachovat duševní zdraví (15. října v Brně, 16. října v Praze a 19. listopadu v Olomouci) a 2) JAK BOJOVAT PROTI ZÁVISLOSTEM aneb závislost není jen o drogách a alkoholu (26. listopadu v Brně, 27. listopadu v Praze a 10. prosince v Olomouci).
 • 31/8: Pomozte mi tvořit moje webové stránky - neváhejte a pište své návrhy na témata, co zpracovat, přidat, uveřejnit. Zatím jsem se k tomu příliš nedostala, ale brzy zveřejním nějaké nové články, texty, informace, zajímavosti. Čekám na Vaše tipy...
 • 31/8: O prázdninách čerpají pedagogičtí pracovníci řádnou dovolenou, proto neprobíhá ani vzdělávání. Věnovala jsem se tedy seminářům pro zaměstnance Městského úřadu ve Zlínském kraji. Nová zkušenost, nové poznatky, nové emoce...
 • 31/8: Jako každý rok mě v září čeká výjezd na adaptační pobyty s našimi 6. ročníky. Letos jsme zamíchali třídami, ze 4 tříd jsme vytvořili tři nové třídní kolektivy, tak jsem sama zvědavá na odezvu...
 • 31/8: Po dlouhém zvažování jsem se rozhodla, že studentům na VŠ dám ještě šanci a budu pokračovat ve spolupráci s Pedagogickou fakultou v OstravěMoc jsem se z evaluací nepoučila, protože výuka dr. Svobodové bude opět praktická. Příliš teorie se ode mě studenti nedočkají, ale tentokrát jsem na to připravená. Budu očekávat probuzení studentů. Třeba konečně pochopí, že teorie se dá nastudovat z knih, nač s ní tedy zbytečně zaplácávat výuku. A stejně tak zadání seminárních prací nebude o teorii, ale opět o konkrétním problému z praxe, nad kterým se bude muset přemýšlet, nikoliv použít jen "Ctrl C a Ctrl V". Ale letos to bude zřejmě jiné, již mě předchází pověst ;-).
 • 31/8: Dovolená je za mnou, ale opět to stálo za to. Kromě putování po vlastech českých, moravských a slovenských jsem se opět kochala pohledem na krásné rybky v Řecku. Až protřídím ty stovky fotek, ráda se s Vámi o některé podělím...

______________________________________________________________________________________

 • 9/8: HOTOVO - AKREDITOVÁNO - agentura DIALOG je tu! Nejžhavější novinkou léta je schválení mé žádosti o akreditaci vzdělávací instituce a vzdělávacích programů.
 • 9/8: Nově jsem do své nabídky zařadila i vzdělávání pracovníků městských/krajských úřadů.
 • 9/8: Můj článek pro časopis Školní poradenství pro praxi je připraven k tisku: Pojednává o skrytém záškoláctví a metodách, jak ho odhalovat.

______________________________________________________________________________________

ČERVENEC:

 • 6/7: A jak postupuje akreditace mojí vlastní vzdělávací agentury s názevem DIALOG ? K mému překvapení mi z MŠMT odpověděli vcelku rychle (za 14 dní po akreditační komisi) a jen s dvěmi připomínkami: jedna se týkala zvětšení časové dotace dvou seminářů a druhá požadavku na dodání ukázkového pracovního listu pro každý seminář (uf).
 • 6/7: K akreditaci jsem dala 15 témat - jejich názvy naleznete rubrice "Aktuálně - moje semináře" v anketě vlevo - a můžete sami rozhodnout, které téma zrealizuji...

 • 6/7: Plánování programu seminářů, které budu realizovat v 1. pololetí se blíží do finiše, moc volných míst už opravdu nezbývá...

 • 6/7: Nově jsem do své nabídky zařadila i semináře pro pracovníky městských a krajských úřadů - např. na téma "Jednání s agresívním klientem".
 • 6/7: Založila jsem novou emailovou adresu: dialog.svobodova@seznam.cz, která slouží pro komunikaci s mojí vzdělávací agenturou DIALOG. Pokud chcete objednat seminář, prosím používejte tento kontakt. Děkuji.

______________________________________________________________________________________

ČERVEN:

 • 1/6: Přidávám další dávku informací - např. do rubriky DOTAZY...
 • 1/6: A protože se ptáte i na hodně informací ohledně zákonů, založila jsem také rubriku "LEGISLATIVA".
 • 1/6: Červen, zdá se, není příliš vhodný měsíc pro vzdělávání - 2 semináře mi odpadly. Ale pokud máte zájem objednat si ještě v letošním pololetí seminář pro sborovnu, nabízím uvolněné termíny !
 • 1/6: Jinak je již čas plánovat semináře pro 1. pololetí příštího školního roku - už se mi to docela plní.
 • 1/6: Stále se můžete zapojit do ankety v levém sloupci (účast na mých seminářích) - DĚKUJI za zpětnou vazbu a Vaše kliknutí..

KVĚTEN:

 • 30/5: Protože jsem měla dlouho absenci v publikování textů, tak se to v rozmezí 4 dnů snažím velmi intenzívně napravit. Připravila jsem pro vás opravdu velkou porci informací, např. do dvou nových podrubrik ("VĚDĚLI JSTE, ŽE"... a "DOTAZY").
 • 30/5: Věřím, že se ještě přihlásí několik účastníků, aby se mohl zrealizovat seminář v Ostravě na téma SEBEPOŠKOZOVÁNÍ - JAK MU ROZUMĚT A CO S NÍM (ag. KVIC). Toto neprávem opomíjené téma by mělo dostávat více prostoru - ohroženou skupinou jsou děti a dospívající ve věku 10-16 let (nejčastěji dívky 12 let, chlapci 15 let), častější je tento jev u dívek (až 3x). Nejen rodiče, ale i učitelé si nevědí rady, co dělat. Přijďte na můj seminář, seznámím Vás nejen s tím, co sebepoškozování znamená (nejčastěji snížená schopnost pracovat s napětím, vyrovnávat se se stresem), ale především, jak postupovat, pokud takové jednání zachytíte. V dnešní náročné a uspěchané době může být ohroženo každé dítě...
 • 30/5: V současné době dokončuji článek pro časopis Školní poradenství o skrytém záškoláctví. Při svém soukromém průzkumu narážím na odpovědi "se záškoláctvím nemáme problém". Ano, věřím, že s neomluvenými absencemi školy problém nemají – tato záležitost je dobře organizačně ošetřená a relativně snadno řešitelná: žák není ve škole, nedonese omluvenku, dostane neomluvené hodiny a následně příslušné výchovné opatření. Při počtu nad 10 neomluvených hodin se svolá výchovná komise a posílá se informace na OSPOD…  Ale tohle na mysli nemám. Žák totiž může být záškolákem, i když má všechny hodiny omluvené. Jak je to možné? Konkrétní případy popisují právě ve svém článku a připojuji odkazy na konkrétní legislativní oporu...
 • 30/5: Založila jsem novou podrubriku - najdete ji v rubrice "články, texty, informace" a jmenuje se "Věděli jste, že...". Pokud narazím na něco zajímavého, zvláštního, pozoruhodného, apod., ráda se s vámi podělím...
 • 30/5: A nezůstalo pouze u jedné - druhou podrubrikou jsou DOTAZY. Zde se snažím hledat rychlé odpovědi na vaše otázky, které dostávám v čím dál větší míře jak na seminářích, tak prostřednictvím emailu...
 • 30/5: 28. května jsem se zúčastnila konference "Podpora žáků ohrožených školním neúspěchem", která se konala v Otrokovicích, v krásných prostorách Otrokovické Besedy a hotelu Atrium. Byla jsem pozvána, abych přednesla příspěvek na téma "Žáci ohrožení školním neúspěchem". Celá akce byla po všech stránkách skvělá, moc děkuji pořadatelům za pozvání i nadstandardní péči...
 • 26/5: Žhavou novinkou je, že jsem odeslala žádost o akreditaci vlastní vzdělávací instituce (takže už nebudu závislá na agenturách a všechno může jít rychleji) - bude se jmenovat DIALOG (pokud mi to u MŠMT projde). Současně s tím jsem k akreditaci dala 15 (nejoblíbenějších, nejdůležitějších a nejžádanějších) vzdělávacích programů. Tak mi držte palce.
 • 26/5: S tím souvisí i publikování nové ankety - týká se volby semináře pro 1. pololetí, který bych měla zařadit do nabídky. Najdete ji v rubrice "AKTUÁLNĚ-moje semináře v levém sloupci pod anketou o účasti na mých seminářích. Děkuji za Vaše kliknutí...
 • 26:5 V pedagogické praxi se setkáváme se známými zkratkami - PPP, SPC, SVP, ale co přesně se za nimi skrývá? Jaké služby tyto instituce poskytují? To si můžete přečíst v článku VYZNÁTE SE VE ZKRATKÁCH?
 • 26/5: Téma sociálních sítí a kyberšikany je stále aktuální. Ačkoliv se o těchto jevech hodně mluví, opakovaně ignorujeme rizika, bezmezně a nekriticky virtuálnímu prostoru důvěřujeme a nabíháme si na zneužití údajů, které na internet často sami vkládáme. Více čtěte v podrubrice Souhrn informací k problematice sociálních sítí, internetu, kyberšikany, apod. (rubriku budu postupně rozšiřovat a doplňovat).
 • 26/5: Téma domácího násilí se postupně odtabuizovává, i já bych chtěla přispět k větší informovanosti - do rubriky články, texty, informace zařadila několik textů a odkazů na téma DOMÁCÍ NÁSILÍ.
 • 26/5: Pokud Vás již nyní zajímá, jak vycházejí prázdniny či svátky ve školním roce 2015/16, podívejte se do rubriky články, texty, informace...
 • 26/5: O víkendu 15.-17. května jsem se zúčastnila zajímavé konference sekce Psychologie zdraví ČMPS ve Vernířovicích, kde jsem vystoupila se svým příspěvkem Sociální sítě a zdraví.
 • 26/5: Výuka v letní semestru skončila, zkouškové období je v plném proudu...
 • 15/5: o víkendu mě čeká konference sekce Psychologie zdraví ČMPS ve Vernířovicích, kde vystoupím se svým příspěvkem Sociální sítě a zdraví.

DUBEN:

 • 29/4: od pana senátora Mgr. Libora Michálka jsem dostala nabídku vystoupit v Senátu ČR a podílet se na legislativních návrzích na ochranu proti mobbingu a bossingu. Prý se již delší dobu zajímá o problematiku mobbingu a bossingu a plánuje uspořádat veřejné slyšení/seminář na půdě Senátu ČR na toto téma.
 • 29/4: Výuka v letní semestru skončila, čeká mě (a samozřejmě i mé studenty) zkouškové období...
 • 14/4: Témata jako "sebepoškozování" či "kyberšikana (sociální sítě)" nenabízím často, proto je v mé nabídce nepřehlédněte ;-). Navštívit je můžete 5. června 2015 v Novém Jičíně (kyberšikana) anebo 12.června 2015 v Ostravě (sebepoškozování).
 • 14/4: Akoliv je záškoláctví velmi vážným a hlavně rozšířeným problémem, pozoruji jistou ignoraci tohoto tématu. Dle mého názoru je to způsobeno zkresleným vnímáním "záškoláctví = neomluvená absence". Ale to je chybný přístup! Žák může být záškolákem i když má všechny hodiny omluvené! Jak to? Slyšeli jste o záškoláctví skrytém? Určitě ano, ale jak s ním bojovat? Z vlastní zkušenosti školní psycholožky o tom něco vím a ráda se s Vámi o své myšlenky podělím. Přijďte na seminář o záškoláctví buď do Olomouce (30.dubna) anebo do Frýdku-Místku (29.května).
 • 14/4: na úvodní stránku jsem přidala seznam oblíbených témat.

ÚNOR:

 • 9/2: v pátek 13. února začínám nový semestr - 2 nové předměty, noví studenti, nová očekávání...
 • 8/2: skončilo zkouškové období a zimní semestr - pro mě s rozporuplnými pocity: nikdy by mě nenapadlo, že si studenti pedagogické fakulty mohou stěžovat, že předmět byl moc praktický a že chtěli více teorie...
 • 2/2: Do rubriky "články, texty, informace" jsem přidala i další dvě aktuality...
 • 2/2: Včera proběhla médii informace, že "čtvrtina učitelů přiznává, že si neumí ve třídě zjednat pořádek". Pokud Vás zajímají podrobnější informace a nejen "mediální výkřik", celou zprávu si můžete přečíst v rubrice články, texty, informace...

LEDEN:

 • 6/1: začalo zkouškové období, takže mě čeká zkouškový maratón...
 • 6/1: 2. pololetí se již slušně zaplnilo - přidala jsem další semináře i termíny...

PROSINEC:

 • 1/12: v levém sloupci se můžete zapojit do ankety ohledně účasti na mých seminářích. DĚKUJI za Vaše kliknutí...

LISTOPAD: