archiv 2018/19

 
 

NOVINKY k 19. lednu 2019

 • POZOR: Pražský seminář "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků", který budu realizovat 21. března 2019 je již NAPLNĚN. 
 • Pokud máte o toto téma také zájem a ještě jste se nestihli přihlásit, přidala jsem ještě jeden termín - v pátek 22. března 2019. Ale neváhejte, taktéž se velmi rychle plní...

NOVINKY k 7. lednu

 • Krásný vstup do nového roku 2019 - hodně osobních i pracovních úspěchů a každý den alespoň jeden důvod k úsměvu!
 • Vše nejlepší Vilmám - užijte si své jmeniny a nechte se dnes hýčkat :-). 
 • Pro mě byl letos pracovní již samotný začátek roku. Hned na Nový rok jsem jela do Prahy, abych tam byla ráno připravena vést druhou část semináře "Hodnocení žáků a práce s chybou jako motivující prostředek k úspěšnému učení". V pátek 4. ledna jsem měla seminář pro pedagogy ZŠ v České Vsi na téma "Klima školy a jeho klíčový význam pro výkonnost a prevenci stresu"... Příští týden mě v Praze čeká dvojseminář "Zvládání žáků s výchovnými problémy", následující týden vyrazím do Kunčic pod Ondřejníkem, kde se budu s vedením několika ZUŠ věnovat tématu "Osobnostně sociální rozvoj pedagoga" a na konci měsíce vyrazím do Olomouce, kde budu mít semináře dva - první bude na téma "Škola a emoce" a druhý se bude věnovat "Lhaní ve škole – jak ho rozpoznat, řešit a redukovat".
 • Ve 2. pololetí budu realizovat dva vlastní otevřené semináře - oba budou v březnu: 21/3 se v Praze můžete těšit na oblíbené a stále aktuální téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". V Brně vás čeká taktéž velmi potřebné téma "Agresivita ve škole - jak zvládat agresi u rodičů a žáků" - tento seminář se koná 26/3. Více informací a přihlášku naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".

_________________________________________________________________________________________________________________________

NOVINKY ke 30. říjnu 2018

 • Krásné jmeniny všem Tadeášům, zítra Štěpánkám a pozítří Felixům.
 • A jaké významný dny nás čekají? 31. října je dnem UNICEF a také Světovým dnem spoření. 1. listopadu slavíme Svátek všech svatých a Světový den veganství a 2. listopadu Památku zesnulých...
 • 31. října se v anglicky mluvících zemích slaví tzv. Halloween. A nejen tam, přesunul se i k nám. Ale nejsem si jistá, jestli všichni všichni vědí, o co v něm jde... Nám jsou bližší tzv. Dušičky. Více v podrubrice "Věděli jste, že..." v rubrice "Články, informace, dotazy".
 • Po úspěšné zářijové akreditaci nabízí moje agentura již 40 akreditovaných (převážně šablonových) témat...
 • Ještě stále se můžete hlásit na mé otevřené semináře...  Téma "Lhaní ve škole - jak ho rozpoznat, řešit a redukovat" je však již minulostí, nakonec jsem musela přidávat ještě jeden termín. Byli jste skvělí - děkuji! Pokud jste ho nestihli, nezoufejte, můžete si ho objednat pro Vaši sborovnu - jako to udělali ve Šternberku, kde jsem byla 18/10 anebo v Brandýse nad Labem, kam pojedu 5. listopadu. 
 • V Olomouci se můžete těšit na velmi praktický workshop "Efektivní strategie řešení problémových situací ve škole – výměna zkušeností mezi pedagogy", který se koná již 13. listopadu. Jedná se o nejpraktičtější téma, které mám v nabídce - jeho obsah totiž tvoří sami účastníci...
 • Pokud Vás zajímá, jak se bránit manipulaci a "zatočit" s manipulátory, přijeďte 29. listopadu do Brna, tady na Vás čeká téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". Podrobnější informace o všech seminářích, včetně přihlášek, naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".
 • I tentokrát byly pro mě uplynulé dny plné zajímavých zážitků a zkušeností. A zrovna dnes jsem se v Brně věnovala výše zmiňované manipulaci... Také jsem se po 4 měsících vrátila do Rožďalovic, tentokrát s tématy "Komunikace s rodiči" a "Efektivní řešení náročných situací ve škole"... "Komunikace s rodiči" byla mým cílem i v Kutné Hoře, kam jsem letos přijela už potřetí... A "Jak dosáhnout pozitivních vztahů v inkluzívní třídě"? To bylo cílem mého semináře ve Valašském Meziříčí... Následně jsem se přesunula do Znojma, kde jsem lektorovala seminář s názvem "Práce se žáky s výchovnými problémy - vliv trestů a pochval". Stejné téma jsem si zopakovala i včera v Bělotíně... Oproti tomu "Efektivní hodnocení = základní dovednost pedagoga pro pozitivní motivování žáků" mě zavedlo do Dolní Čermné...
 • Příští týden budu mít mimo jiné dva semináře v Mostě - jeden pro MŠ a druhý pro ZŠ. Jen jsem se těšila, že to spojím s relaxem a zkusím kurz bezpečné jízdy na místním autodromu. Bohužel mají obsazeno, tak si ho musím absolvovat ve své režii na našich komunikacích .
 • Děkuji Vám za zájem o mé semináře a podporu. Díky Vám mohu spojit příjemné s užitečným a při své práci poznávat nejrůznější kouty naší krásné vlasti.  
 • Ale protože všechny učím, že mají práci vyvažovat odpočinkem a relaxovat, snažím se tím samozřejmě řídit i já. Proto jsem si na začátku října naordinovala relax a věnovala 3 dny poznávání krásného historického města Wroclaw. Fotky pro Vás připravuji do podrubriky "Volný čas" (v rubrice "Více o mně a kontakt").

_______________________________________________________________________________________________________________________

 

NOVINKY ke 4. září 2018:

 • Krásné jmeniny všem Jindřiškám a zítra Borisům.
 • Věděli jste, že 28. srpna byla "Evropská noc pro netopýry"? Evropská netopýří noc je věnovaná našemu jedinému létajícímu nočnímu savci. Na mnoha místech v ČR se lidé mohli setkat s živým netopýrem za účasti odborníků, kteří o těchto zvířatech poskytovali mnoho informací.
 • Věřím, že jste si užili léto a dovolenou a načerpali potřebnou energii, abyste ji měli do zásoby pro další školní rok. Přeji Vám co nejklidnější začátek...
 • Pro mě začala seminářová sezóna (stejně jako každý rok) v přípravném týdnu. V pondělí 27. srpna 2018 jsem byla v Litvínově, kam jsem se vracela již potřetí - tentokrát s tématem "Jak dosáhnout pozitivních vztahů v inkluzívní třídě" se zaměřením na spolupráci s asistentem pedagoga. Pak jsem se přesunula na výjezdní seminář do Hradce nad Moravicí, kde jsem se věnovala emocím ve škole. Následně jsem zamíříla do Strážnice - zde jsem školila další pedagogický sbor, téma  bylo "Klima školy a jeho klíčový význam pro výkonnost a prevenci stresu". V neděli jsem se přesunula na Písecko, protože mě v pondělí čekalo školení "sborovny" v Kovářově, tady jsme se zaměřili na problémové chování žáků a jeho řešeníZítra se budu v Prachaticích věnovat smutnému tématu sebepoškozování a diskutovat s pracovníky o.p.s Portus, jak pomoci sebepoškozujícím se dětem a dospívajícím. Různorodá témata, ale hlavně slušná řádka kilometrů (zatím cca 1600 km) ;-) ;-).
 • Nezapomeňte, že i na podzim pro Vás mám připravené otevřené semináře. Nejprve se potkáme 24. října 2018 - po úspěšné realizaci semináře v Olomouci se na téma "Lhaní ve škole – jak ho rozpoznat, řešit a redukovat" můžete těšit i v Praze. Naopak v Olomouci zrealizuji velmi praktický workshop "Efektivní strategie řešení problémových situací ve škole – výměna zkušeností mezi pedagogy" - koná se 13. listopadu. Pokud Vás zajímá, jak se bránit manipulaci a manipulátorům, přijeďte 29. listopadu do Brna, tady na Vás čeká téma "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků". Podrobnější informace o všech seminářích, včetně přihlášky, naleznete v rubrice "Přihlášení na semináře".
 • Tyto i jakýkoliv jiný seminář si také můžete objednat pro celý pedagogický sbor.

___________________________________________________________________________________________

 

NOVINKY k 18. březnu

 • Krásné jmeniny všem Eduardům a Edvardům.
 • V uplynulých týdnech jsem mohla navštívit mnoho krásných koutů naší země. Díky mé filozofii (realizovat semináře po celé ČR a žádné místo neodmítnout) jsem mohla zavítat do krásného historického města Kadaně (seminář o inkluzi a klimatu třídy) nebo do tzv. "malé Paříže" - do Teplic, kde jsem měla dva semináře k prevenci stresu a syndromu vyhoření. Nevynechala jsem ani velká města - Prahu (seminář o školní neúspěšnosti), Brno (seminář o manipulaci), Olomouc (seminář o kyberšikaně), 2x Ostravu (seminář o inkluzi a klimatu školy a také o lhaní) či Pardubice (seminář o inkluzi a klimatu školy). "Sborovnám" jsem se věnovala také v Říčanech (seminář o agresivitě) nebo v Dubicku (seminář na téma jak posílit psychickou odolnost).
 • V nejbližších dnech mě čeká realizace mých vlastních otevřených seminářů, které realizuje max. 2-4 za pololetí. Nejprve v Praze 21. a 22. března, oba na velmi populární téma - "Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků" a následně 26. března v Brně  "Agresivita ve škole - jak zvládat agresi u žáků a rodičů". Pak se přesunu do Vlašimi ("Efektivní řešení náročných situací ve škole") a do Babic ("Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků"). Další týden budu začínat v Ostravě (klima školy), pokračovat budu do Otrokovic, kde mám pro změnu seminář pro rodiče a skončím v Pardubicích ("Komunikace ve škole aneb jak odolat manipulaci ze strany rodičů a žáků"). Následně si udělám opět delší "výlet" - nejprve do Mostu ("Práce se žáky s výchovnými problémy - vliv trestů a pochval") a pak do Ústí nad Labem ("Agresivita ve škole - jak zvládat agresi u žáků a rodičů"). Do Velikonoc ještě vyrazím na druhý konec naší vlasti - do Uherského Brodu a do Kyjova ("Agresivita ve škole - jak zvládat agresi u žáků a rodičů").
 • AKTUÁLNĚ - na poslední chvíli ;-).: nabízím poslední volná místa na můj otevřený seminář v Praze - v pátek 22. března mám ještě 4 volná místa (seminář na téma manipulace). Seminář 21. března v Praze a 26. března v Brně jsou již OBSAZENÉ. 
 • Již nyní se můžete těšit na mé nové otevřené semináře, které budu realizovat v 1. pololetí školního roku 2019/20. Mám pro Vás celkem 4 termíny: v Brně 14. října 2019v Praze 21. října a také 22. října 2019 v Olomouci. Termín bude pravděpodobně 14. listopadu 2019, ale zde ještě čekám na potvrzení od pronajímatele prostor... Témata seminářů zatím nejsou stanovena záměrně - do 30. června se můžete aktivně podílet na jejich volbě.